ČIFO - Najdete nás na Facebooku!
Produkt, který paradoxně někdy plánují klienti zrušit nejdříve může být pro zajištění stability rodiny i rozpočtu zcela zásadní, při změně zdravotního stavu! Bohužel však i v dnešní době vídáme u klientů životní pojištění jako přes kopírák – nějaká menší „životka“ nezohledňující rodinný stav, výši zadlužení, k tomu úraz „aby se neřeklo“, samozřejmě denní dávka při úrazu „stovka, dvě“ a v lepším případě i „nějaká pojistná částka invalidity, závažných nemocí“, často však bez hlubší logiky a nastavení + investice, která může mít svůj význam při uplatňování daňových odpočtů, příspěvků zaměstnavatele a optimálně využívání mimořádných vkladů bez poplatku, což může v určitých případech vyjít výhodněji než v podílových fondech (o tom více v jiném článku).

Vypočtěte si sami cenu pojištění v online kalkulačce ZDE


Správně nastavená smlouva kryje i riziko koronaviru

V současné době nám volá mnoho klientů s dotazem, jestli kryje životní pojištění i riziko onemocnění koronaviru a naše odpověď je ANO – z připojištění pracovní neschopnosti následkem nemoci, hospitalizace, ošetřovného dítěte, invalidity a smrti.

Pomůžeme ONLINE – info@cifo.cz / 736 472 120 (tel., viber, sms)

Jak správně nastavit životní pojištění? Pomůžeme Vám ONLINE.

Jak správně nastavit životní pojištění? Pomůžeme Vám ONLINE.

Životní pojistka, může buď zbytečně zatěžovat váš rozpočet, nebo být naopak PEVNOU SOUČÁSTÍ ZAJIŠTĚNÍ živitele i jeho rodiny v nelehkých dobách. Zrušení je často nevýhodné a krátkozraké, neboť při znovu uzavření v budoucnu poběží čekací lhůty až 2 roky, což jednoduše znamená, že klient v této době nedostane plnění, posuzuje se znovu zdravotní stav, klient vstupuje do smlouvy vždy starší a věk má u některých rizik vliv na cenu… Pojištění by mělo být především pojištěním. Asi tak jako vás nenapadne si k pojištění domácnosti „přihodit pětistovku“ na spoření. Budeme se tedy věnovat pouze zajištění rizik. V první řadě by součástí kvalitního pojištění mělo být zajištění vážných rizik, ne „zadřené třísky“.

2 miliónová životní pojistka za 200 Kč měsíčně

Máte-li rodinu, dluhy, děti nastavte si výši pojistné částky pro případ smrti optimálně ve výši 2násobku ročního příjmu žadatele + připočtěte aktuální výše nesplacených úvěrů (spotřebitelské úvěry, přečerpaný kontokorent, splátka kreditní karty, leasingu, hypotéky). Životní pojistku lze rozdělit na pojištění s PEVNOU a KLESAJÍCÍ POJISTNOU ČÁSTKOU (lineárně / anuitně dle úvěru). „Na to nebudu mít peníze“, slýcháme často u klientů, ale když ukážeme, že např. 2.000.000 životní pojistka s klesající částkou – přesně kopírující splácení hypotéky – vychází cca na 200 – 300 Kč měsíčně po dobu 20 let (u 40letého klienta), získáme si pozornost:). Pojištění smrti je „konečná“ a pojištěný si peníze už „neužije“. Správně nastavená ochrana však zabezpečí rodinu a navíc pomůže doplatit např. zbytek hypotéky.

Co když nehodu / nemoc přežiji, ale mám následky?

Pojištění vážných následků úrazu a nemoci

Pojištění vážných následků úrazu a nemoci

Pak je důležité mít dostatečně nastavenou pojistnou částku pro případ:
  • INVALIDITY ÚRAZEM I NEMOCÍ
  • VELMI VÁŽNÝCH ONEMOCNĚNÍ
  • TRVALÝCH NÁSLEDKŮ ÚRAZU
Pro příklad budu počítat pojistnou ochranu 2.000.000 Kč, vstupní věk 40 let, poj. doba 20 let, úroková sazba hypotéky 2% p.a. Invalidita II. a III. st. a velmi vážná onemocnění á 500 Kč, trvalé následky 1 až 5 mil. Kč s plněním od 0,001% tělesného poškození 177 Kč měs.

Řešit lze i výpadek příjmu následkem úrazu či nemoci.

Až na posledním místě by mělo být pojištění pro případ výpadku příjmu při úrazu a nemoci a hospitalizace. Tady platí, čím dříve a za čím kratší úraz / nemoc budu mít plnění, tím více zaplatím. Například denní odškodné 500 Kč za úraz od 1. dne může stát 260 Kč nebo 150 Kč ale s plněním pouze za úrazy s dobou léčení delší než 3 týdny. Totéž u nemoci – pracovní neschopnost následkem nemoci 500 Kč plněna od 15. dne může stát 350 korun měsíčně nebo 200 Kč s plněním od 29. dne.

Paradoxně stojí pojištění drobných úrazů totéž co 2.000.000 životní pojistka.

Pokud máte dostupnou rezervu na překlenutí drobnějších a krátkodobých výpadků příjmu, doporučuji nastavit plnění např. až od 29. dne, ale na pořádné částky, které Vám pomohou při několikaměsíční léčbě nemoci, úrazu. Nastavení pojistné částky 500 Kč na den za úraz i nemoc od 29. dne tak může vycházet např. pouze 230 Kč měsíčně, přitom u delších a vážných úrazů a nemocí máte od pojišťovny 15.000 Kč měsíčně až po dobu 18 měsíců a při dlouhodobém průběhu lze po 2 měsících žádat také o pravidelné zálohové plnění. Z uvedených příkladů je vidět, že i vysoké zabezpečení nemusí stát mnoho, je však potřeba každé riziko nastavovat individuálně a smlouvu si určitě tvořit spolu s poradcem, nikoliv stylem „paní z pojišťovny mi to nějak nastavila, nevím jak a proč, ani na co jsem pojištěna“, to je pak možná lepší si peníze odkládat bokem a při škodě je čerpat.

Pomůžeme ONLINE – info@cifo.cz / 736 472 120 (tel., viber, sms)

Jsme připravení Vám online pomoci se správným nastavením Vaší smlouvy. V ideálním případě nám pošlete sken nebo fotku Vašeho pojištění se svým kontaktním údajem a stručným komentářem, co od smlouvy očekáváte. Následně se domluvíte s našim specialistou, jaká forma jednání Vám bude vyhovovat (tel., mail, videokonference se sdílenou obrazovkou kalkulačních programů). Konzultace je bezplatná a k ničemu Vás nezavazuje.

Autor: Petr Olašin

Mohlo by Vás také zajímat:

Na kolik vyjde přerušení splátek úvěru? Zdarma rozhodně nebude!

Povinné ručení komfortně z pohodlí domova s poradcem na telefonu

Kompenzační bonus OSVČ „pětadvacítka“ – požádejte online během 10 minut