ČIFO - Najdete nás na Facebooku!

Fakta, která nelze ignorovat a v rámci plánování rodinných financí je nutno včas řešit:

ČNB 4.8.2017 zvýšila úrokové sazby o 0,2%.

ČNB zrušila poskytování 90 – 100% hypoték (z výše odhadu)

V prosinci 2016 začal platit zákon o spotřebitelském úvěru.

Zvyšují se nároky na bonitu i nutnost vlastních úspor.

Postupně se zvyšují úrokové sazby spotřebitelských úvěrů.

Čekat na skončení garantované úrokové sazby, tzv. fixace a teprve poté hledat výhodnější nabídku nebo přistoupit na nové úrokové podmínky ve stávající bance s velkou pravděpodobností nevyplatí a může nastat nepříjemné překvapení v podobě navýšení měsíční splátky v řádu stovek i tisíců korun měsíčně.

Pokud čekáte otočku úrokové sazby (fixace) do 2 let, vyplatí se vám řešit nabídku nové sazby již dnes.

Jak je to možné? Banky nabízejí stávajícím klientům 6 – 12 měsíců před vypršením stávající úrokové sazby možnost, zvolit si nové podmínky úroků např. na další fixační období za dnešních podmínek. Některé banky nabízejí až 2letou dopřednou garanci úroku, při zajištění dnešních úrokových sazeb, a to i v případě, že jste aktuálně u jiné banky. Včasným řešením tak můžete ušetřit rodinnému rozpočtu desítky tisíc korun ročně a mít klidné spaní, že se vám výrazně nezvýší splátka hypotéky.

Budete-li však pasivně čekat na novou nabídku úrokových sazeb na další období, často zjistíte, že vám nové sazby nevyhovují, avšak nové podmínky si u konkurenční banky nestihnete vyřídit a minimálně po dobu 1 roku (nejkratší období fixace) budete platit výrazně více, než by bylo nutné při včasném poohlédnutí se po výhodnější nabídce.

Nechcete-li obíhat jednotlivé banky, je vhodné se obrátit na zkušené specialisty ČIFO – Českého institutu finanční odpovědnosti, kteří za Vás srovnají jednotlivé nabídky, zajistí vyřízení hypotéky bez poplatků, nulový odhad, akceptaci předchozích příjmů i zajištění splácení hypotéky při nepředvídatelné životní situaci. Kontaktujte nás.

Petr Olašin