ČIFO - Najdete nás na Facebooku!

Zlato a vzácné kovy mají za sebou pětiletý sestupný trend od roku 2011-2016 (v grafu níže vyznačen modrou přerušovanou linií).

Zlato se aktuálně nachází ve fázi vytváření cenového dna a střednědobé obratové formace (v grafu vyznačena jako šedý půloblouk).

Po pokoření střednědobé trendové linie na přelomu srpna a září letošního roku došlo ke zpětnému testu téže linie, což je typickým fenoménem (tzv. Pull back na trendovou linii).
Za předpokladu, že se cena zlata již nevrátí pod úroveň kolem 1250 USD/unci a naopak se podaří prorazit přes hranici 1300 USD, nabízí se jako první kurzový cíl z této obratové formace cena kolem 1435 USD v horizontu dvou až tří měsíců. Tento scénář je v grafu 2 vyznačen jako černá tečkovaná šipka k modré horizontální linii.

Graf: Zlato – vytváření cenového dna a obratové formace 

ČIFO aktuality Zlato - vytváření cenového dna a obratové formace - obr 1

 

ZLATO – středně až dlouhodobý výhled

Potvrzením obratové formace z grafu 2 bylo možné konstatovat definitivní obrat a počátek druhé fáze dlouhodobého vzestupného trendu, který započal v roce 2000 na 254 USD a vynesl zlato až na úroveň 1920 USD v roce 2011, aby pak zlato přešlo k pětileté korektuře z 1920 USD až minimům 1072 USD na přelomu let 2015/2016 (Viz graf níže.)

Graf: Dlouhodobý trend od roku 2000

ČIFO aktuality - investice ZLATO - Dlouhodobý trend od roku 2000 - obr 2png

 

Pokud se potvrdí obratová formace (šedý půloblouk) otevře se možnost pro začátek 2. fáze dlouhodobého vzestupného trendu zlata.

Máte-li zájem o bližší informace o možnostech investování do zlata, a to již od 300 Kč měsíčně, neváhejte nás kontaktovat. Naši zkušení specialisté Vás seznámí se všemi aspekty a doporučí i jiné druhy investic, podle aktuální situace na trhu a Vašeho očekávání.

UpozorněníInformace obsažené v této analýze odrážejí osobní stanovisko autora článku a mají pouze informativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční doporučení či návod ke konkrétnímu investičnímu jednání.

(Zdroj: EKKA-Gold/Guidant)