ČIFO - Najdete nás na Facebooku!

Dovolená, moře, hory, příjemně strávený čas s rodinou. Kdo by se netěšil na letní dovolenou. To, že vyjíždíte s platným povinným ručením je samozřejmost. Před dovolenou si však určitě zkontrolujte i asistenční služby na cestách k vašemu pojištění. U pojišťoven jde vidět obrovský posun vpřed, avšak za některé nadstandardní služby je nutné si připlatit. Určitě se to vyplatí, neboť kvalitní asistenční služba umí poskytnout pomoc nejen při nehodě, ale i poruše. Jak by měla ideální asistenční služba vypadat?

  • Příjezd servisního vozidla a práce technika zdarma.
  • Zapůjčení náhradního vozu k tomu, abyste mohli dojet do cíle.
  • Nelze-li opravit vůz na místě, náhradní ubytování v hotelu zdarma.
  • Je-li vůz trvale nepojízdný, odtah do ČR zdarma.
  • Převoz posádky vozu do ČR zdarma (z větších vzdáleností letecky).

Dnes téměř všechny pojišťovny nabízejí základní asistenční služby zdarma. Rozsah ovšem zjistíte často až v okamžiku, kdy potřebujete pomoc. Kdo z vás totiž studuje pojistné podmínky. Základní asistence mají velmi omezené služby a limity, a to že jsou zdarma sice vypadá hezky na letáčku, v praxi však moc nepomůže. Základní asistence nekryjí práci techniků při poruše, ale pouze při havárii. Odtah vozidla je buď limitován km nebo částkou a narovinu, 50 km odtahu zdarma nebo s limitem 3000 Kč Vám při delších vzdálenostech a odtahu ze zahraničí nepomůže. U základních asistencí není zajištěno ubytování posádky vozu, převoz do ČR, zapůjčení náhradního vozu a další služby, které Vám mohou velmi znepříjemnit dovolenou a nabourat rozpočet.

Pokud nemáte celoroční pojištění léčebných výloh a sjednáváte si je na každou cestu zvlášť, je možné k léčebným výlohám připojistit i kvalitní asistenční službu k vozu, se kterým pojedete na dovolenou, a to již od 18 Kč na den. Při 2týdenní dovolené se tak jedná o příplatek 252 Kč, který za ten klid a zajištěný servis určitě stojí. Na cestu do zahraničí si také pojistěte odpovědnost za škody v běžném občanském životě – lidově pojištění na blbost – s limitem minimálně 10 mil. Kč, i tyto vysoké limity vychází na pár korun a ochrání celou rodinu.

Máte-li zájem o individuální kalkulaci nebo zodpovězení dotazů k vaší pojistné smlouvě, neváhejte se obrátit na specialisty ČIFO – Českého institutu finanční odpovědnosti na info@cifo.cz a www.cifo.cz.