ČIFO - Najdete nás na Facebooku!

Vaše bezpečí je pro nás důležité je název bezpečnostní kampaně, ve které rozdáváme reflexní pásky zdarma.

NEOSVĚTLENÝ CHODEC – POKUTA AŽ 2.500 Kč

Od 20. února 2016 vešla v platnost novela zákona o silničním provozu zavádějící povinnost pro chodce, kteří se za snížené viditelnosti pohybují mimo obec, nosit reflexní prvek. V prvním měsíci policie většinou pouze upozorňovala neznalé občany na tuto povinnosti, od dubna jsou však již chodci pokutováni. Výše pokuty je až 2.000 Kč blokově, 1.500 až 2.500 Kč ve správním řízení.

 

58% CHODCŮ ZEMŘELO V NOCI

Cílem této novely zákona je hlavně PREVENCE SMRTELNÝCH a VÁŽNÝCH NEHOD. Vždyť za poslední 3 roky zemřelo 58% chodců v noci, kdy je výrazně nižší provoz. V roce 2015 takto zahynulo 72 osob.

 

NEOZNAČENÉHO CHODCE VIDÍ ŘIDIČ NA 18 metrů, OZNAČENÉHO až 200!

CIFO neosvetleny chodec - Vase bezpeci je pro nas dulezite

Pokud řidič potká v noci chodce nebo cyklistu v tmavém oblečení bez reflexních prvků, má pouze 18 metrů na provedení vyhýbacího manévru (při rychlosti 70 km/h). Je-li však vybaven reflexními prvky, řidič rozezná chodce cca na 200 metrů a má až 11 x déle času na to, manévr provést. Chodec s baterkou na čele je vidět až na 400 metrů, avšak tento bezpečnostní prvek nenahrazuje reflexní prvek a může být použit jako doplněk k reflexní pásce… Kombinace více prvků bezpečnost zvyšuje.

 

PROGRAM POMOCI A PODPORY POMÁHÁ

ČIFO a.s. pravidelně pomáhá našim klientům i z nepříjemných životních situací a pokládáme za důležité upozorňovat na prevenci, která i kdyby zachránila jediný lidský život, stála to za to!

Vaše bezpeci je pro nas dulezite CIFO Program pomoci a podpory (2)

SOUTĚŽ – ZÍSKEJTE REFLEXNÍ PRVKY ZDARMA – PRAVIDLA:

V rámci kampaně VAŠE BEZPEČÍ JE PRO NÁS DŮLEŽITÉ získají noví klienti bezplatně reflexní pásek a díky letní kampani je můžete získat i vy. Co pro to udělat?

Pravidla akce VAŠE BEZPEČÍ JE PRO NÁS DŮLEŽITÉ – jak získat reflexní prvky ZDARMA:

Pravidla jsou velmi jednoduchá. Stačí splnit 3 podmínky a prvních 100 z vás, získá 2 ks reflexních pásků.

  1. Sdílejte příspěvek na facebooku informující o této kampani. Budete se tak podílet na celé kampani, neboť se preventivně zobrazí i vašim přátelům.Mrkající
  2. Označte náš profil na facebooku „to se mi líbí“.
  3. Napište nám na e-mail info@cifo.cz s předmětem SOUTĚŽ své jméno, bydliště a telefon.

V létě je pro vás připraveno více soutěží, proto nás sledujte a budeme rádi za vaši účast a aktivitu.

Dávejte na sebe pozor a užijte si krásné léto.