Nejen cestovní pojištěn Vám může být na Vašich cestách důležitou oporou.
Co nás nejčastěji na dovolené potká za nepříjemnosti ?
„Nejvyšší výskyt pojistných událostí českých turistů bývá v zemích jako Chorvatsko, Turecko, Bulharsko, Itálie, Rakousko, Slovensko, Egypt, Řecko, USA, či Kanada. Mezi nejběžnější typy pojistných událostí patří úpaly a úžehy, kožní problémy a alergie, zažívací obtíže, zánět středního ucha, záněty horních a dolních cest dýchacích, šlápnutí na ježka, pohmožděniny a zlomeniny končetin. Jsme přesvědčeni, že cestovní pojištění pro dovolenou v zahraničí se klientům bohatě vyplatí. Investují desítky či stovky korun a přitom se vyhnou riziku placení horentních částek v případě, že by utrpěli vážný úraz nebo vyjeli do dražších destinací, kde jsou vysoké náklady na zdravotní péči,“ uvádí Jiří Muška, specialista ČSOB Pojišťovny na pojistné události z cestovního pojištění.
Na co tedy nezapomínat !
1. Pojistěte se!
Nevynechejte pojištění ze základní výbavy pro dovolenou. Myslete na všechno, co nám pomáhá dovolenou strávit klidně a s pocitem, že nám nic nechybí. Za investici ve výši pouhých desítek či stovek korun na celou dovolenou získají klienti pocit jistoty a nemusí se obávat vyjít z hotelového pokoje.
2. Promyslete si plánované aktivity
Předpokladem úspěšně nastaveného cestovního pojištění je i co nejpodrobnější znalost plánovaných dovolenkových aktivit. Klient se může pojistit i proti extrémním sportům, jako je například sjíždění divokých řek, canoying, vysokohorská turistika nebo potápění.
3. Ověřte si pojištění platební karty
Držitelé určitých typů platebních karet mají automaticky aktivováno cestovní pojištění. Takovou věc je nutné ověřit u své banky. Pokud budou mít klienti zájem o navýšení stávající pojistky či si cestovní pojištění k platební kartě nově sjednat, stačí se obrátit na pobočku nebo na Infolinku. Pojištění prostřednictvím platební karty lze také rozšířit i na rodinné příslušníky, příp. už mohou být pojištěni automaticky.
4. Kartu si také pojistěte
Na cestách nemusí přijít k úhoně jen klient samotný. Nepříjemná může být také ztráta platební karty, případně její krádež. Je proto vhodné si vedle cestovního pojištění sjednat i pojištění karty, které například zahrnuje úhradu finančních prostředků při neoprávněném použití karty. Ztrátu či zcizení karty je potřeba také urychleně oznámit své bance. V určitých variantách pojištění můžete novou kartu či hotovost získat přímo v zahraničí. Toto pojištění může být také běžnou součástí standardního balíčku služeb, které klient dostává od své banky.
5. Léčebné výlohy a odpovědnost především
Základním stavebním kamenem cestovního pojištění by jistě mělo být pojištění léčebných výloh. Klient se s ním chrání proti výdajům spojeným s náhlým onemocněním a úrazem. Vhodné je zvážit pojištění odpovědnosti za způsobenou škodu. Nároky poškozeného se totiž mohou vyšplhat až ke stovkám tisíců korun, a to zejména v případě újmy na zdraví.
6. Seznamte se s pojistnými podmínkami dopředu
Není nic horšího, než rozčarování ze špatně sjednaného cestovního pojištění, zejména pokud bylo hlavní motivací ušetřit co nejvíce z poměrně zanedbatelné ceny pojistky. Podobně však mohou klienti dopadnout, pokud se dopředu podrobně neseznámí s podmínkami své pojistky. I v tomto ohledu jim samozřejmě podají pomocnou ruku pojišťovací specialisté na pobočkách pojišťovny.
7. Stačí se stavit v bance
ČSOB nově nabízí bankopojištění, službu, díky které mají lidé na bankovních pobočkách k dispozici vedle bankéřů i pojišťovací specialisty. Ti jim poradí i při sjednávání nových či při revizi starších pojistných smluv.