ČIFO - Najdete nás na Facebooku!

ČIFO – Český institut finanční odpovědnosti a.s., sleduje nárůst zájmu o investice do komodit u svých klientů, jak si povede ropa v porovnání se zlatem ?

Zlatí investoři reagovali na pozitivní data maloobchodních tržeb USA. Maloobchodní tržby v listopadu vzrostly o 0,7 procenta, což je o 0,4 procent zisku více než byly předpovědi analytiků.
Investoři se dnes obávají situace kolem ropy, která se stává rizikovým aktivem a pravděpodobně bude nadále klesat. WTI Crude klesla minulý týden pod 60 dolarů za barel. Existuje obava, že propad na trhu s ropou může zpomalit globální ekonomické oživení, neboť tato situace postihuje silné ekonomiky v čele s Ruskem, Norskem a Kanadou.
Podle Světové banky může ruská ekonomika v roce 2015 oslabit o 0,7 procenta. Takže, pokud bude cena ropy dále na skluzavce a Federální rezervní systém udrží svůj holubičí postoj do nadcházejícího setkání, zlato získá svůj lesk zpátky a cenově posílí. Setkání FOMC je naplánováno na úterý a středu. V tomto týdnu se očekává několik kritických dat, zejména z USA. Oživení rizik pro globální ekonomiku je paradoxně pro zlato pozitivní.
Pokud ruská ekonomika výrazně oslabí, bude to mít negativní dopad nejen pro Evropu, ale i pro velké obchodní partnery Evropy, např. USA. Akciové trhy se vzchopí a dolar může ustoupit do pozadí. Rusko však buduje vlastní národní platební systém, který slouží jako alternativa pro obchodní partnery z BRICSu. Systém, který umožní obchodovat ropu ne za fiat money, ale za zlato. Nyní je jasné, že růst ekonomiky mimo území USA je slabý. Například minulý týden byla vydána data z čínského národního statistického úřadu, která ukázala, že průmyslová výroba byla v listopadu nižší, než jaká byla očekávání analytiků.  
Zajímáte se o investice a práci s nimi, třeba hledáme právě Vás, napiště na info@cifo.cz, případně navštivte naše stránky věnované pracovním příležitostem.