ČIFO - Najdete nás na Facebooku!

V dalším pokračování finančního plánování se seznámíme s možnosti využití dotací od státu.

Účastníkům školení, které organizujeme pro zaměstnance spolupracujících firem, pokládám dotaz, zda vědí, jaké mají sjednané produkty a kolik platí celkem měsíčně za uzavřené smlouvy.
Po skončení školení se mně stává, že za mnou přicházejí účastníci a ptají se, jak to zjistit a případně napravit. Postupně si probíráme, jak zjistit zda jste dostatečně finančně připraveni na stáří, zda v případě nemoci nebo pracovní neschopnosti, dokážete i nadále zabezpečit svoji rodinu a sebe.
Pokračujeme ve zpracování informací z Vašich již uzavřených smluv ze stavebního spoření, penzijního připojištění nebo nově doplňkového penzijního spoření, tzv. III. pilíře atd. Postupně se pak dostáváme k zajímavým informacím.
Tab. č. 1: Ukázka využití dotací od státu
JménoSkutečné využitíMožné využitíProdukt
Jindřich  

900 Kč/rok

2 000 Kč/rokStavební spoření
Ondřej  

1 500 Kč/rok

2 000 Kč/rokStavební spoření
František  

1 600 Kč/rok

2 000 Kč/rokStavební spoření
Monika  

0 Kč/rok

2 000 Kč/rokStavební spoření
František  

3 039 Kč/rok

3 039 Kč/rokÚroky z úvěru
Monika  

300 Kč/rok

3 600 Kč/rokIŽP + penzijní připojištění
František  

0 Kč/rok

3 600 Kč/rokIŽP + penzijní připojištění
Pokud vypočítané výsledky vložíme do přehledné tabulky, tak zjistí náš specialista zkušeným pohledem, že např. František, by v případě vkládání měsíční částky ve výši 1 667 Kč na stavební spoření (1 667 Kč x 12 měsíců = 20 004 Kč/rok), mohl mít státní podporu ve výši 2 000 Kč. V jeho případě má jenom státní podporu ve výši 1 600 Kč/rok. Když si uvědomíme, že za pouhých 67 Kč měsíčně více naspořím, ale také mohu mít od státu o 400 Kč větší státní podporu.
Nyní je vidět, že takové informace si sami již nedokážete zpracovat. Příště si povíme další. To totiž ještě není všechno!
Co myslíte, není lepší takovéto záležitosti řešit za pomocí našich specialistů? Pokud se obrátíte na naše specialisty, tak Vám rádi všechno vysvětlí a odborně poradí.