ČIFO - Najdete nás na Facebooku!

Podařilo se nám získat exkluzivní informace k novému hypnotečnímu produktu. I když banky jeho parametry zatím tají, nám se již podařilo zjistit první informace.

Díky dalšímu zvýšení základních úrokových sazeb se můžeme těšit na nový produkt – HYPnOTÉKA. Jak poznat správnou hypnotéku? Abyste si mohli gratulovat, že máte opravdovou hypnotéku, je potřeba splnit několik faktorů:

  • Financovat nemovitost, která stojí alespoň 2násobek toho, co stála před 2 lety.

Výhodou je, že hledání bude relativně snadné, neboť prodávající si stále myslí, že jejich nabídkové ceny jsou naprosto v pohodě.

  • Pokud takovou nemovitost najdete, sjednat si financování s alespoň 3násobně vyšším úrokem, než byl před rokem.

Například v červnu 2021 jsme uzavírali úvěry na bydlení za 1,7 až 2%. 3násobná sazba, tedy rozmezí 5,1 až 6% nebude problém o rok později asi u žádné banky a v červnu 2022 se bude jevit jako velmi výhodná, pokud budou tak „nízké“ sazby ještě na trhu dostupné. Kdyby ne, berte i za 4násobek.

  • Pokud se Vám podaří splnit předchozí 2 body a zjistíte, že nemáte požadovanou hotovost alespoň 20% (což může být pár mega), protože ČNB od 1.4.22 zpřísnila kritéria poskytování hypoték i hypnoték, tak si chybějící peníze můžete obstarat „po česku“ – „spotřebákem za 10%“ , který vám hypnoteční poradce rád doporučí u jiné banky, než si berete úvěr, ať se na to nepřijde a nejlépe u přátel, které již nechcete mít v budoucnu za přátelé. Vyřešíte tak 2 mouchy jednou ranou (půjčkou). Tato finta se vám nepromítne při správném načasování do bonity a máte šanci hypnotéku získat, i když vaše splátky půjček přesáhnout 50% čistého příjmu, což se prý nesmí. Vždy si můžete najít druhou práci, nejlépe na černo, ať máte i minimální důchod.

Pokud zvládnete splnit nejlépe všechny 3 podmínky, můžete si pogratulovat. Získáváte nový smysl života a do konce života budete mít důvod pracovat, udržovat se v pohybu a zdraví, zaměstnávat svůj mozek a udržovat sociální kontakty v práci, a to i v pozdním důchodovém věku.

Sazby 6%+ umožní za 30 let splatit více než 2násobek vypůjčené částky a může vás těšit, že jste si půjčili na 1 dům, ale bance splatili 2, byť bydlíte samozřejmě jen v tom původním, který bude brzy potřebovat další hypnotéku na rekonstrukci, ale tu budou už doplácet vaše děti, takže takové maličkosti nemusíte řešit.

Nemovitosti vhodné k financování HYPnOTÉKOU Nemovitosti vhodné k hypnotečnímu financování

Banky aktuálně přeškolují své hypoteční bankéře na hypnoteční specialisty, kteří se musí naučit novým dovednostem, budou klientům vysvětlovat, proč si vzít zrovna tu jejich hypno půjčku na bydlení, a ne od konkurence. Budou argumentovat, že můžete klidně jednou ročně splatit i čtvrtinu své hypnotéky a ještě vás za to nebudou pokutovat. Ono se vám totiž bude úplně v pohodě tvořit rezerva na tu ¼ splátku, když budete splácet 40 měsíčně. A kdyby Vám fakt něco zbylo, investujte – nevadí, že akcie mnoha firem napumpované vytištěnými penězi mají reálnou hodnotu úplně jinou, k tomu nějaký šikovný dluhopis, kterým pomůžete vytlouct klín ještě větším klínem a jste v klidu. Budete mít stále důvod pracovat a neusnout na vavřínech.

Dalším krokem jak vyjít klientům vstříc ve financování jejich bydlení pak budou trojgenerační hypnotéky, kdy si budou moct mladí manželé vzít úvěr na bydlení, kterým zadluží i své nenarozené vnuky a vnučky.

Pojišťovny nezůstanou pozadu a už nyní prodlužují výstupní věk životního pojištění do 90 i 100 let.

Ha a teď jsem si říkal, jak se zasmějeme a vy si uvědomíte, že je 1. apríl. Jenže než se mi článek v hlavě urodil a dozrál až k datu 1.dubna, tak jsem zjistil, že onen produkt už na trhu je, jen se mu zatím říká postaru překlenovací úvěr, úvěr ze stavebního spoření na bydlení, či hypoteční úvěr na bydlení a hypnoteční poradci skládají zkoušky, aby je mohli klientům poskytovat:(. I když se to nezdá, tak všem dlužníkům pomůže paní Inflace, která pomáhá dlouhodobé úvěry splácet. 

Tak veselého apríla a nenechte se lehce napálit (nejen při hledání správné hyp(n)otéky:)!

Autor: Petr Olašin