ČIFO - Najdete nás na Facebooku!

Jak důležité je myslet i na pojištění majetku, které je mnohdy, až na posledních místech pomyslného žebříčku pojistných produktů.

Pojištění domácnosti, bytů i domů je často opomíjena přitom je to velmi zásadní a důležitá věc. Pojištění domácnosti Vám může přinést nejen kvalitní plnění v případě pojistné události ale i jakýsi klid třeba v době kdy lyžujete v alpách nebo trávíte léto na chalupě. Rozhodně se nevyplatí šetřit na pojistném jelikož u pojištění majetku neplatí : kdo šetří má za tři ale opačně. Kdo šetří na pojistné má často nižší krytí a také úžší rozsah rizik. Jen správně nastavené pojistné částky a především postupná aktualizace pojistné smlouvy Vám zajistí dostatečné pojistné plnění v případě, že se něco stane. Rozhodně doporučujeme seznámit se s větším počtem nabídek a porovnat je ve všech parametrech. Laik často porovnává jabka s hruškami a klíčovým parametrem bývá cena… V rámci služeb Českého institutu finanční odpovědnosti, a.s. lze bezplatně porovnat jakékoli nabídky a prověřit je.
S pojištěním majetku úzce souvisí pojištění odpovědnosti z držby nemovitosti  a také tzv. občanská odpovědnost ( známá jako pojistka na blbost).
Pokud vlastníte nemovitost může se Vám vyplatit pojištění odpovědnosti z držby nemovitosti. Z takové pojistky zle krýt například případy, kdy se střechy domu spadne kus ledu a způsobí někomu újmu na majetku či zdraví. Samozřejmě Vás ale nezbavuje povinnosti tento majetek udržovat tak, aby neohrožoval okolí…
Máte děti, pejska a i Vy se obáváte, že můžete způsobit škodu třetí osobě? (rozbití okna, shození zboží v obchodě a další..)
Tohle lze řešit odpovědnostní pojistkou, která se vztahuje na celou rodinu a stojí opravdu jen pár korun ale službu může udělat velikou. To umocňuje i změna občanského zákoníku, který svým změním rozšiřuje možnosti poškozeným vymáhat své škody a to ve vysokých částkách..
Ve všech pojistných smlouvách jsou rozdíly které je třeba projednat s odborníky aby jste platili opravdu jen to co potřebujete ale také aby jste měli vše co potřebujete.
Nebojte se informací a konzultací – poradci ČIFO jsou vždy na straně klienta – Vás.