ČIFO - Najdete nás na Facebooku!

V rámci seriálu Programu pomoci a podpory se snažíme informovat o případech, kdy jsme našim klientům pomohli, avšak jsou i případy, kdy bohužel pomoci nemůžeme. I tyto příběhy však zaslouží zveřejnění, neboť mohou upozornit, na co vše dnes nesmíme zapomenout.

Škoda na zdraví, kterou způsobím někomu jinému mým automobilem, může dnes běžně znamenat náhradu ve výši 10.000.000,- Kč. Tady je to jasné. Pro tento případ musím mít sjednané pojištění tzv. povinné ručení, které mě ochrání, abych neměl existenční problémy. Tak vysokou škodu nemusím nahradit prodejem svého domku.

A co, když takovou škodu způsobím jako chodec nebo ji způsobí někdo z mé rodiny? Tady to jasné není! Povinné ručení se na tento případ nevztahuje. Výše škody může být také 10.000.000,-Kč. Jak takovou škodu nahradím, mám na ni peníze? Mám sice pojištěnou odpovědnost za škodu v občanském životě. Ale kolik za mě pojišťovna zaplatí? Mám pojistnou smlouvu s nejvyšším možným plněním ve výši 500.000,- Kč (to je nejčastější pojistná částka). Takže mi chybí 9,5 miliónu. Co dál? Budu muset prodat dům za 3 milióny. Kde vzít zbylých 6,5 miliónů? Nic jiného na prodej nemám. Zkusím si půjčit. Ale kdo mě ale půjčí? Jak dlouho budu půjčku splácet? Mě a mé rodině začínají existenční problémy! Takový životní příběh nemá řešení!

Proto je důležité odpovědně sjednat odpovědnost za škodu v občanském životě s pojistnou částkou, která mě ochrání! Nejste-li si jisti správným nastavením Vaší smlouvy, neváhejte nás kontaktovat a naší specialisté pomohou s optimálním nastavením odpovědnostního pojištění.