ČIFO - Najdete nás na Facebooku!

Skutečně je produkt na bázi IŽP tím nejlepším nástrojem i pro Vaše investice ? Dnešní finančně poradenský trh skýtá paletu dalších produktů, které investiční účel plní mnohem lépe.

Většina běžných lidí má obavy z investic a především z podílových fondů. Důvodem bývají časté změny na trhu i v ekonomikách. Bojíme se krizí, propadu na burzách a podobně, přitom všechny tyto pohyby jsou přirozené a hrají důležitou roli při investicích. Řada z nás se obírá o velké procento zisků tím jak konzervativně investujeme a to často i desítky let. Při dlouhodobé pravidelné investici, se poklesy projeví tak, že v daný čas nakoupím více za nižší cenu a metodou průměrování cen se velmi snižuje riziko investice. Nemusím se jako laik tolik obávat poklesu jako u jednorázové investice.
Správně zvolená investiční strategie je nejdůležitějším krokem s budoucím ziskům!
I toto lze konzultovat se specialisty z Českého institutu finanční odpovědnosti.
Účelem investice může být celá řada, od zajištění financí na studia dětí, přes tvorbu finanční rezervy, až po zajištění na stáří..
Čím déle pravidelně investuji, tím se snižuje riziko a nechávám pracovat své investované peníze i jejich úroky a úroky z úroku. Tzv. složené úročení tvoří významnou roli.
Ukládat finanční rezervy na běžné účty a termínované vklady na dlouhou dobu není optimální variantou již při zohlednění inflace. Pro základní přehled v investičních nástrojích je ideální využít odborníka, který Vám pomůže se přiměřeně zorientovat v dané problematice. Jak poznáte kvalitního konzultanta? Například s Vámi otevřeně hovoří o poplatcích spojených s investicí, plusech i mínusech dané investice a především Vám garantuje pravidelnou následnou péči, servis, konzultace !