ČIFO - Najdete nás na Facebooku!

Nedávno proběhly další semináře projektu Senior v bezpečí v Krásné a Vratimově, kde vzbudil seminář mnoho pozitivních ohlasů mezi seniory, pro které je projekt převážně určen.

V rámci semináře vzbudily zájem také podrobnější informace o SENIORSKÉ reverzní hypotéce. Ing. Vladimíra Turečka, který vedl školení v obci Krásná, potěšilo, že se v rámci diskuze jedna paní zmínila, že o tom vážně uvažuje, poté co viděla reklamu v časopise, a dokonce se chystá podepsat smlouvu o zástavě svého domu. Poté, co si v příkladu vysvětlili, jak produkt funguje, se paní rozhodla nic nepodepsat a nejdříve se o svém záměru pobavit s rodinou a od návrhu odstoupit. Možná se kolegovi, panu Turečkovi, podařilo paní zachránit střechu nad hlavou, jen díky včas podané informaci, za což patří dík i panu starostovi Mgr. Antonínu Tulachovi, který projekt Senior v bezpečí aktivně podpořil a zorganizoval spolu s námi.

ČIFO projekt senior v bezpečí VratimovSlužba pro občany a řešení náhradního plnění v jednom

Informací, kterou je dobré zmínit, že všem organizacím, městům a obcím, které mají více než 25 zaměstnanců můžeme bez příplatku fakturovat seminář v režimu Náhradního plnění, čímž si mohou zároveň splnit zákonnou povinnosti zaměstnávání osob se zdravotním postižením – odebráním výrobků, či služeb od sociálního podniku, kterým Český institut finanční odpovědnosti od samého počátku je.

Toho využilo například město Vratimov, které si díky fakturace v režimu náhradního plnění částečně splnilo zákonnou podmínku zaměstnávání OZP a zároveň udělalo prospěšnou akci pro seniory, kterou podpořila vedoucí sociálního odboru paní Mgr. Erika Herzová i pan místostarosta Bc. David Böhm, který seminář osobně uvedl.

Raději koupit předraženou matraci než přijít v důchodu o dům:(

Co nás trápí, že nových fíglů, jak vyzrát na seniory přibývá a někdy si říkáme, že koupě předražených kastrolů, matrací, ovčího rouna, energií, kamínků, šperků a krémů je nic, ve srovnání se zástavou nemovitosti, o kterou lze lehce přijít. Naštěstí i Ministerstvo spravedlnosti o situaci ví, letos řešilo rekordní množství stížností a podnětů na šmejdy a chystá se od roku 2020 některým „podvodným“ praktikám (zatím s oporou v zákoně), jako prodej po telefonu výrazně ztížit podmínky. Naše snahy o šíření informací jak u seniorů, tak zaměstnanců při školení finanční gramotnosti jsou bohužel pouhými kapkami v moři. Na druhou stranu, moře je tvořeno právě těmito kapkami a i „z hůry“ se začínají věci dávat do pohybu.