ČIFO - Najdete nás na Facebooku!

Pojištění ještě stále spousta občanů vnímá jako zbytečné náklady za něco co nepotřebují. Jaká je realita, jedná se o účelně vynaložené prostředky ?

Mají pro sebe jasný argument a ten je například takový: už deset let jsem zdráv a nikdy jsem neměl žádný úraz a proč bych měl vyhazovat své peníze za pojištění???
Každý se může na stránkách českého statistického úřadu podívat na to jakým způsobem je statisticky ohrožen z různých hledisek (úraz, invalidita, smrt…). Například invalidita většinu lidí zaskočí tím jak často je způsobená nemocí a jak malá je četnost invalidity úrazem.
Když si kupujete pojištění si vlastně skutečně kupujete něco co v danou chvíli nepotřebujete, nýbrž je třeba se dívat na to co může nastat a jak se proti nepříjemným událostem zajistit. Některé události mohou mít na rodinný rozpočet, nebo chcete-li  v rodinné cash-flow, až fatální dopad. Pojistné plnění Vám zdraví nevrátí, ale může Vám významně ulehčit řešení závažných situací a bude pro Vás i Vaše blízké mnohem jednodušší se vypořádat s výpadky příjmu, se zvýšenými náklady na zdravotní péči a podobně.