ČIFO - Najdete nás na Facebooku!

S účinností od 1. 7. 2018 vstupuje v americkém státě Wyoming v platnost zákon o zrušení veškerého danění v souvislosti s mincemi a slitky ze vzácných kovů. Po tomto datu se nebude vztahovat ke zlatým a stříbrným mincím a slitkům nejen DPH, ale také daň s příjmu. V zákonu stojí: „Koupě, prodej nebo směna jakékoliv formy nebo druhu mince nebo jako oficiálního platidla určené mince nesmí zavdat žádný nárok na eventuální daňovou povinnost.“ To znamená, že stát nebude vyžadovat ani daň s příjmu, ani majetkovou daň , DPH či jinou daň vztahující se k monetárním kovům.

J. P. Cortes ze Sound Money Defense league míní, že zdanění vzácných kovů  poškozuje nejvíce ty, jež jsou znehodnocováním měny nejvíce postiženi – zaměstnanci, spořitelé a všichni ti, kteří pracují za pevný plat, stejně jako místní obchodnicí, kteří ztrácejí obchody ve prospěch zahraničních obchodníků.
Stefan Gleason, prezident Money Metal Exchange podotýká, že bankovky americké centrální banky jsou „falešné peníze“, neboť představují riziko protistrany. Znovu zavést zlato a stříbro v roli peněz by odstranilo mnoho problémů, kterým je nutné čelit z důvodů zadlužení a inflace.

Čtěte také: