ČIFO - Najdete nás na Facebooku!

Po 3 letech, kdy skončila doba určitá platnosti Dohody o uznání zaměstnavatele za zaměstnavatele na chráněném trhu práce, jsme v květnu 2021 Dohodu s Úřadem práce ČR prodloužili již na dobu neurčitou. Dříve se takovým firmám říkalo chráněná dílna, pro zjednodušení kostrbatější formulace výše. A jelikož děláme nelehké řemeslo finančního poradenství a vzdělávání, určitě se k nám toto označení hodí, i když v této branži není obvyklé:).

Formálně se nám podařilo splnit mnoho podmínek zaměstnávání osob se zdravotním postižením (dále OZP) a v přepočteném stavu jsme s rezervou splnili 50% minimální limit, protože s přepočtem těžce zdravotně postižených osob (TZP) zaměstnáváme 126% OZP (TZP se násobí x 3).

Na trhu ojedinělý úkaz – chráněná dílna ve finančně poradenském sektoru

Mezi finančně poradenskými společnostmi jde o unikátní kombinaci zaměstnávání OZP, posvěcené MPSV a ÚP ČR, spolu se zajímavým servisem pro finanční poradce, specialisty a manažery. Ti vítají zejména možnost vzít si na pobočku k ruce např. asistentku, na kterou získají dotaci 75% mzdy. Manažer pobočky tak získá významnou pomoc při organizování chodu kanceláře, školení, přípravy nabídek a korespondence + domlouvání schůzek s klientelou, která se na nás obrací nejčastěji přes internet. Manažer tak může opustit často neoblíbené „papírování“, které deleguje na zaměstnance OZP v kanceláři a může dělat práci, která jej baví a profesně naplňuje, ať jde o komunikaci s klienty nebo vedení týmu. Spolu s dotací na kancelář, bez omezení horní hranice nájemného jde tak o benefit, který ušetří nejen peníze.

Náhradní plnění pro firmy a města bude i nadále aktuální

I když jsme aktuálně omezili různá školení, ať finanční gramotnosti, školení odpovědnosti nebo pomoc seniorům ve spolupráci s obcemi a městy, určitě se chystáme na rozvolnění a znovu obnovení školící činnosti a pro firmy a města s nespornou výhodou – fakturace v režimu Náhradního plnění, která jim reálně ušetří 55% nákladů oproti běžné fakturaci.

Posilujeme řady zaměstnanců, zajistíme klientelu poradcům.

Protože se na nás obrací stále více klientů přes internet, což poradcům přináší výhodu zajištěné práce, budeme brzy posilovat i řady zaměstnanců OZP, kteří budou pomáhat v prvotním kontaktu s klientem a poradce již získá klienta, který chce skutečně řešit hypotéku nebo pojištění a čeká na hovor specialisty. Nás těší, že se nám daří uplatnit i OZP, kteří by často měli v nemanuální sféře služeb (chráněných dílen) problém najít uplatnění, a že tvoří příjemnou symbiózu s poradci a manažery, kterým se výrazně zjednoduší systém práce.

Chcete vědět více o možné spolupráci? Neváhejte nás kontaktovat a zaslat profesní životopis, či dotaz na – kariera@cifo.cz / tel. 736472120.

Mohlo by vás také zajímat:

Není to jen o penězích

Projekt SENIOR V BEZPEČÍ

Spojili jsme výhody srovnávače a osobního přístupu