ČIFO - Najdete nás na Facebooku!

29.3.2023 proběhla na sídle firmy v Ostravě 1. jarní porada. Kdyby byla o den dříve, musela by se patrně přeložit, kvůli sněžení, silnému větru, uzavřené D1 v obou směrech a problémech s dopravou. Ve středu nás však už ráno vítal slunečný den bez mraků, takže vše nakonec proběhlo podle plánu, byť kolegy na úvodním slidu vítal mávající sněhulák:).

Celodenní porada byla rozdělena do 3. samostatných bloků, kdy jsme se vrátili i k úspěchům roku 2022. Za ty nejzásadnější považujeme:

Postupný přechod na online uzavírání smluv u všech partnerů, bez nutnosti tisku a dokonce osobní přítomnosti klienta. Vše dokážeme řešit na dálku vč. podpisu na dotykovém zařízení klienta nebo akceptací platbou.

Vypilování systému komunikace s klienty, kteří se na nás obracejí z internetu. Tomuto systému dáváme velkou váhu a letos jej budeme výrazně inovovat a automatizovat.

Díky kombinaci výše uvedených faktorů a dlouhodobých zkušeností našich poradců se některým podařilo překročit měsíční příjem 200.000 a v ojedinělých i 300.000 Kč, což nebývá u samostatných poradců poradenských firem běžné a tyto příjmy přísluší spíše regionálním či zemským ředitelům, u nás jdeme opačným směrem a motivujeme poradce, kteří odvádí největší díl práce.

ČIFO jarní porada (5)
ČIFO porada - vyhodnoceníU poradců byla oceněna např. houževnatost a vytrvalost Jana Hlouška, který je v ČIFU od jejího založení a specializuje se na pojištění majetku osob a podnikatelů. Dlouhodobou vytrvalou činností si tak buduje i pasivní příjem ze správy kmene. 92 smluv za loňský rok uzavřel Petr Olašin, ovšem nejúspěšnější poradkyní roku 2022 se stala Bc. Eva Riedlová a např. jen o letních prázdninách se jí podařilo uzavřít smlouvy v objemu 466.000 Kč ročního pojistného v ŽP (období, kdy se někteří poradci vymlouvají, že mají klienti dovolené, je horko a nedá se pracovat:). Díky tomu, že větší část smluv byla uzavřena u pojišťovny KOOPERATIVA, přijel ocenění osobně předat Jan Kopáček, manažer Kooperativy. Byly potvrzeny i 2 postupy v kariéře, opět Evě Riedlové na generálního reprezentanta, což je nejvyšší pozice samostatné kariéry a pozice samostatného poradce Lucii Hubáčkové, která se vypracovala během pouhých 3 měsíců!

 

V dalším bloku se vystřídali hosté Tomáš Taufer, který prezentoval jak inovované srovnávače produktů pojištění vozidel a majetku, tak 2 zcela nové srovnávače – jeden na pojištění podnikatelů a malých firem, který již testujeme a v brzké době bude poradcům plně k dispozici a druhý na cestovní pojištění, který bude spuštěn do prázdnin. Výhodou srovnávačů je nejen porovnání více pojišťoven na 1 místě, ale také porovnání podle různých parametrů a poradci oceňují automatickou přípravu povinné dokumentace, která se se smlouvou předává klientovi (samozřejmě online).

ČIFO jarní porada srovnávače

ČIFO jarní porada

Ve 2. části porady pak volně navázal pan Igor Bílovský, který prezentoval SPECIÁLNÍ SMLUVNÍ UJEDNÁNÍ, které máme jako makléři dohodnuty pro naše klienty navíc oproti standardní nabídce pojišťoven. V praxi to pro klienty znamená, že pojištění, které uzavřou u našich poradců pro ně bude mít vyšší rozsah krytí bez příplatků a méně výluk, navíc díky makléřským slevám za nižší pojistné.

ČIFO jarní porada (11)

V posledním bloku za Generali Českou pojišťovnu představil novinky v životním pojištění Bel Mondo 2.0 ředitel Pavel Peterek a účastnil se následné diskuze s poradci ohledně porovnání produktů. Mezi nejpozitivněji hodnocené body prezentace patřilo:

  • Převzetí čekacích dob od konkurenčních pojišťoven při navázání na novou smlouvu.
  • Až 20% snížení sazeb se zachováním slevy 47% z celkového pojistného (při splnění podmínek).
  • Plnění nemocenské a invalidity také za psychické diagnózy, vč. ID I. st.
  • Plnění za úrazy a závažné nemoci již při diagnóze, ne po ukončení léčení.
  • Kombinace plnění denního odškodného až do 1.500 Kč/den bez zkoumání příjmu, i ve variantách plnění od 1. dne.

ČIFO jarní porada (4)

Vývoj produktů jde velice rychle kupředu a klienti na tom mohou jen získat.

Společné setkání jsme ukončili po 16. hodině a věříme, že pro všech 20 účastníků bylo přínosné. Další setkání a školení jsou v přípravě, tentokrát online, čímž se snažíme šetřit kolegům čas na dojíždění.

Přejeme pohodové jarní dny 😀