ČIFO - Najdete nás na Facebooku!

Pojišťovny spolu s Českou kanceláří pojistitelů v době trvání vyhlášeného nouzového stavu chtějí svým klientům co nejvíce usnadnit získání zelené karty, a to především bez nutného osobního kontaktu, ať už na poště nebo na pobočkách. ČKP proto změnila pravidla pro předávání zelené karty, nyní ji majitelé vozidel od pojišťovny obdrží emailem ve formátu PDF připraveném k tisku. Díky tomu se vyhnou osobnímu kontaktu a sníží se tak riziko dalšího přenosu onemocnění COVID-19.

Dle novely Směrnice ČKP č. N13/2000/018/67 Pravidla pro vydávání a vyplňování zelené karty, bude možné distribuovat zelené karty k pojistným smlouvám o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla elektronicky v PDF formátu ve všech případech, kde má pojišťovna s klientem možnost elektronického doručování. Novela směrnice je účinná od 1.7.2020. 

Vzhledem k aktuální situaci, kdy každý minimalizuje osobní kontakty a pošta omezuje doručování, jsme se rozhodli nové pravidlo pro elektronickou distribuci zelených karet uspíšit a s okamžitou účinností umožňujeme elektronické doručování zelených karet v PDF formátu ke všem smlouvám. Zelené karty lze elektronicky doručovat k nově uzavřeným smlouvám i k prolongacím uzavřených smluv.

Máme pro Vás srovnávač s osobním přístupem – kontaktujte nás.

Jan Matoušek, výkonný ředitel České kanceláře pojistitelů, říká: „Jsme také v kontaktu s Policií ČR, abychom zajistili, že policisté při případné kontrole vozidla a řidiče nebudou rozporovat doma vytištěnou zelenou kartu jako platný dokument. Pojišťovny i ČKP by v této vypjaté době měly svým klientům vycházet vstříc a jsem rád, že se podařilo dojednat tuto změnu. Již dříve pojišťovny kvůli ochraně svých zaměstnanců i klientů uzavřely část poboček anebo omezily jejich otevírací dobu a toto je další logický krok, jak usnadnit přístup k tak důležitému dokumentu.“

Od 1.7.2020 si můžete vytisknout zelenou kartu na bílý papír a bude to akceptováno policií i úřady.

Od 1.7.2020 si můžete vytisknout zelenou kartu na bílý papír a bude to akceptováno policií i úřady.

K další změně dojde v souladu s celoevropskou dohodou od 1. 7. 2020, kdy bude postačovat „zelená karta” v černobílém provedení (černý text na bílém papíře).

Máte-li zájem o kalkulaci povinného a havarijního pojištění, stačí když nás kontaktujete na info@cifo.cz nebo telefonicky a sdělíte nám tyto údaje:

SPZ / RČ nebo IČ / PSČ / roční nájezd km

a chcete-li pojistit pouze zákonné pojištění – povinné ručení – nebo i další připojištění – havárie, odcizení, srážka se zvěří, skla, asistenci, zavazadla… Porovnáme s Vámi většinu pojišťoven. Smlouvu lze uzavřít tzv. na dálku s akceptací platbou. Smlouvu dostanete na e-mail a pokud vše souhlasí, uhradíte pojistné. Tím okamžikem (nebo sjednaným datem počátku) se stává smlouva platnou. Zelenou kartu si můžete vytisknout doma.

Čtěte také: 

Spojili jsme výhody srovnávače a osobního přístupu

Vše o havarijním pojištění

GAP – garantovaná ochrana majetku

Asistenční služby pomohou na cestách vyřešit nejeden problém

Základní povinné ručení se nemusí vyplatit

Sankce za neplacení povinného ručení je zpět