ČIFO - Najdete nás na Facebooku!

Aktualizovali jsme kalkulátor výpočtu náhradního plnění pro rok 2018 a oproti předchozímu roku vychází čísla výrazně jinak jak na straně dodavatelů náhradního plnění, tak odběratelů.

Chráněná dílna s 10 zaměstnanci OZP mohla poskytnout maximální plnění:

2017: 10 353 960 Kč

2018: 8 053 080 Kč

Kapacita chráněných dílen tak v roce 2018 plošně poklesla o 22%, díky růstu průměrných mezd se naopak zvýšila částka, kterou musí právnické osoby odvádět do státního rozpočtu jako povinný podíl nebo útraty u chráněné dílny. Nově existuje centrální registr poskytovatelů náhradního plnění, do kterého musí chráněná dílna zadat proběhnuvší transakci, aby si jí mohl odběratel uznat jako náhradní plnění.

Náhradní plnění 2018, 2019 doporučujeme řešit v předstihu s novou rezervační smlouvou, která již zohlední kapacity chráněné dílny po novele zákona. Naše společnost – sociální podnik – nabízí dlouhodobě efektivní řešení Náhradního plnění nejen formou vzdělávání zaměstnanců, ale také auditem pojistných smluv, organizováním výběrových řízení na pojištění firmy, konzultační dny pro zaměstnance… Všechny jmenované služby vyjdou díky daňové uznatelnosti a Náhradnímu plnění o 55% výhodněji.

Zeptejte se nás, jak můžeme vaší společnosti pomoci s řešením náhradního plnění:

nahradniplneni@cifo.cz / 736 472 120 – přímá linka vzdělávání zaměstnanců a řešení náhradního plnění.

Mohlo by Vás taky zajímat: