ČIFO - Najdete nás na Facebooku!

„Vy nemáte storno fond pro poradce?“ slýcháme často od nově nastupujících spolupracovníků. V dnešní době není zrovna běžné, že by finančně poradenské společnosti vyplácely svým spolupracovníkům 100% jejich provizního nároku bez zádržného fondu.

V době, kdy storna pracovníků v některých společnostech dosahují běžně přes 20%, by se dalo nazvat nezavedení storno rezervy „podnikatelskou sebevraždou“Překvapený Nikoliv však v případě, že máte ve firmě zavedeny standardy, které jednak motivují poradce pracovat s tzv. produktovým mixem, který jim garantuje pasivní příjmy a pečlivě vybraný tým konzultantů, kteří svou práci staví na pevných a dlouhodobých pilířích. Díky těmto opatřením dokážeme držet hladinu storen v úrovni 5%. V provizním porovnání, jsme díky tomu atraktivním partnerem i pro poradce tzv. poolových společností, neboť po započtení storno rezervy při pouhém porovnání provizí rozdíly mažou. Věříme však, že v dnešní době srovnání provizí není důvodem ke změně značky, proto se snažíme být pro naše spolupracovníky, partnerem s přidanou hodnotou, kdy další výhody pro klienty, poradce i manažery zcela přebijí finanční srovnání.
Častým argumentem pro storno rezervu je ochrana poradce, vůči budoucím stornům a vytvoření finanční rezervy. Na první pohled moudrá myšlenka, avšak bavíme-li se o vzdělaném FINANČNÍM PORADCI, určitě si dokáže část svého příjmu dávat stranou a mimo to, že má tyto prostředky kdykoliv k dispozici, ještě si je nechává zhodnotit. V okamžiku, kdy máme systémově nastaveného „hlídacího psa“, který vyhodnocuje plnění produktového mixu, storno fond není potřeba, neboť každý z konzultantů si vytváří dlouhodobý pasivní příjem a ono případné storno tedy bude z čeho započíst. Nutno však dodat i skutečnosti, že automatický systém sleduje výše storen každého poradce individuálně a v případě překročení nastavených limitů se zavádí 12 nebo 20% storno rezerva. V případě snížení úrovně storen však prostředky postupně vyplácíme zpět. Výhodou tak je individuální přístup ke každému poradci i manažerovi a to nejen v oblasti vyplácení provizí.
Mohlo by Vás také zajímat: