ČIFO - Najdete nás na Facebooku!

Úvěry a hypotéky

hypotéky a úvěry

Jednou z námi poskytovaných služeb je odborné poradenství v oblasti úvěrů a hypoték. Přestože jde o samostatnou oblast působení, na klienta a jeho situaci nahlížíme vždy komplexně, v celé šíří produktového portfolia. Nelze si totiž sjednat hypotéku a přitom opomenout možná rizika, kterým se dá správným nastavením smluv předejít – pojištění nemovitosti, odpovědnosti z držby nemovitosti, životního pojištění, pojištění při výpadku příjmu, tvorby rezerv do budoucna apod.

Hypotéku nutno řešit komplexně, i s dalšími nástroji zajištění!

Zároveň se snažíme publikační činností šířit osvětu mezi klienty, protože představa bydlení „ve svém“ je sice lákavá, ale zároveň je nutné brát na zřetel možná úskalí, které mohou v průběhu života nastat. Ať jde o ztrátu příjmu, živitele rodiny, zvýšení úrokových sazeb úvěrů a dalších faktorů. Hypotéka je často závazkem na většinu života, proto bývá opatrnost více než na místě.

Klient nemusí do banky, banka přijde za ním!

V případě spotřebitelských úvěrů jsme schopni klientům porovnat nabídky bank a vybrat pro ně optimální variantu. Častou službou je také refinancování spotřebitelských úvěrů nebo sloučení více úvěrů do jednoho, kdy se nám podaří dospět jak ke zkrácení doby splácení, tak snížení měsíční splátky a úroku. 

 Chcete znát orientační výši splátky hypotečního úvěu?

Je to jednoduché, tabulka níže vám přehledně ukáže, jaká může být orientační výše splátky hypotéky 1.000.000 Kč, 2.500.000 Kč, 4.000.000 Kč:

Jednoduché srovnání hypoték při různých úrokových sazbách

Jednoduché srovnání hypoték při různých úrokových sazbách

Více informací a návod jak pracovat s tabulkou srovnání hypoték se dočtete v článku „Aktualizace tabulky SROVNÁNÍ HYPOTÉK – zvýšení sazeb„.

Hypotéka bez dokládání faktur? Možností je mnoho. Nechte si poradit.

Výše úroků závisí na mnoha faktorech, které se u jednotlivých bank různí. Nežli sami obíhat jednotlivé banky, je vždy lepší se obrátit na specializovanou pomoc kvalifikovaného finančního poradce, který vás provede výběrem správné hypotéky, která vám v konečném důsledku ušetří peníze. Například u výstavby rodinného domu může někdy hypotéka, papírově dražší o pár desetinek, může ušetřit statisíce, protože nebudeme muset dokladovat faktury za práci a materiál. Banka Vám postupně uvolňuje peníze, dle rozpočtu. Podobných „drobností“ je celá řada, proto doporučujeme kontaktovat raději naše specialisty.

Za služby specialistů Českého institutu finanční odpovědnosti neplatíte žádné peníze a ještě získáte nižší sazbu hypotéky / spotřebitelského úvěru než přímo v bance.

 

Níže uvádíme odkazy na zajímavé články týkající se hypoték, spotřebitelských úvěrů a bydlení:

 

Chcete vědět více, kontaktujte nás na info@cifo.cz, nebo přes kontaktní formulář, či telefonicky.

Rádi Vám poradíme.